شنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٧ - 
1 2
 
منو اصلی
 
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

رييس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت از پوشش بيمه‌اي تمام دندان‌هاي كودكان 6 تا 12 سال كشور خبر داد

رييس اداره سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت از پوشش بيمه‌اي تمام دندان‌هاي كودكان 6 تا 12 سال كشور خبر داد.

دكتر محمدحسين خوشنويسان در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا، با بيان اين كه تمام دندان‌هاي كودكان 6 تا 12 ساله كشور تحت پوشش بيمه قرار گرفته است، گفت: به منظور استفاده كودكان از اين تسهيلات، تمام دندانپزشكان كشور مي‌توانند به ترميم دندان‌هاي كودكان 6 تا 12 ساله اقدام كنند به شرط آن كه با بيمه قرارداد داشته باشند. به اين ترتيب صرفا يك برگه از دفترچه بيمه فرد بيمه شده جدا مي‌شود.

وي افزود: سازمان بيمه تامين اجتماعي، بيمه خدمات درماني، بيمه ارتش و كميته امداد سازمان‌هاي بيمه‌گر طرف قرارداد براي ارايه خدمات بيمه‌اي دهان و دندان به كودكان 6 تا 12 سال هستند. بر اين اساس هر خانواده‌اي كه از اين چهار بيمه برخوردار باشد مي‌تواند خدمات بيمه‌اي دهان و دندان را از مطب‌هاي دندانپزشكي طرف قرارداد دريافت كنند. غير از اين نيز افراد مي‌توانند از بيمه ايرانيان درخواست كنند كه اين خدمات را ارايه كنند.

خوشنويسان تاكيد كرد: با مراقبت صحيح از دندان‌ها مي‌توان در تمام عمر از دندان‌هاي سالم بهره برد. مراقبت از دندان بايد از زمان تولد صورت گيرد چرا كه مراقبت از دندان‌ها در سال‌هاي اوليه زندگي نتايج خوبي را براي افراد در دوره‌هاي مختلف سني به همراه دارد.

وي در ادامه به ميزان پوسيدگي دندان‌ 6 كودكان در كشور اشاره كرد و گفت: پيش از اين تنها دندان 6 كودكان تا 12 سال تحت پوشش بود كه طبق آيين نامه اجرايي تصويب شده ترميم تمام دندان‌هاي كودكان در سن 6 تا 12 سالگي با پوشش بيمه صورت مي گيرد.


١٩:٠٦ - چهارشنبه ١١ ارديبهشت ١٣٩٢    /    عدد : ١٨١٤    /    تعداد نمایش : ١٤٢٩خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.